Poradnik brafittingowy
Wybór odpowiedniego rozmiaru samodzielnie nie jest proste, dlatego opracowałyśmy narzędzie, które powinno ułatwić to zadanie. Kalkulator nie zastąpi jednak nigdy wizyty w salonie i nie zawsze udaje się dopasować biustonosz opierając się jedynie o algorytm.
Jak skorzystać z naszego KALKULATORA ONLINE?
1. Zajrzyj do naszego PORADNIKA BRAFITTINGOWEGO poniżej. Opisujemy tu jak prawidłowo pobrać pomiary zarówno pod biustem, jak i w biuście.
2. Pobierz pomiary: luźno mierzony obwód pod biustem, ścisło mierzony obwód pod biustem, obwód w biuście mierzony stojąc oraz obwód w biuście mierzony w pochyleniu.
3. Wpisz wymiary do kalkulatora poniżej.
4. Na podstawie otrzymanego wyniku - sugerowanego rozmiaru pod biustem oraz sugerowanego obwodu w biuście, który uwzględnia konsystencję biustu, odnajdź swój rozmiar w tabeli na dole strony i już! Klikając w dany wymiar w tabeli, zostaniesz przeniesiona do naszego sklepu online, gdzie pokazane zostaną poglądowe modele i formy które zazwyczaj są dostępne w Twoim rozmiarze - jeśli akurat mamy Twój rozmiar w ofercie, znajdziesz go :)
Pamiętaj, że bardzo często realizujemy indywidualne zamówienia, więc jeśli nasz aktualny asortyment nie zapewnia Twojego rozmiaru - napisz! Jeśli będziemy miały taką możliwość, zamówimy coś dla Ciebie :)
Jak wybrać obwód pod biustem?
W poniższym kalkulatorze, obwód pod biustem jest wyliczany na podstawie średniej z dwóch pomiarów oraz uwzględniając elastyczność materiałów w obwodach biustonoszy, tak aby zachować pożądaną i konieczną dla uzyskania odpowiedniego podtrzymania stabilność. Przedział pokazuje w jakim zakresie obwodów się znajdujemy. Przykładowo jeśli mamy, mierząc się luźno pod biustem 85 cm, ścisło 82 cm i kalkulator pokazuje nam 79 cm oznacza to, że zazwyczaj WYMIAR TEN POWINNYŚMY ZANIŻYĆ do najbliższego obwodu i najprawdopodobniej nasz obwód biustonosza to 75 EU, jednak nie możemy też wykluczyć 80 EU, z uwagi na budowę ciała i naszą aktywność, której kalkulator nie uwzględnia. Podsumowując, jeśli jesteśmy pomiędzy dwoma obwodami, sugerujemy sięgnąć po ten mniejszy.
Skąd taki wymiar w biuście?
Obwód w biuście jest zawyżany lub zaniżany na podstawie wskazanego kształtu i konsystencji biustu oraz uwzględniając różnicę w pomiarze na stojąco oraz w pochyleniu. Wyliczenia te są oparte na podstawie naszych doświadczeń z przymierzalni.
Pamiętaj, że otrzymany rozmiar jest orientacyjny i na prawidłowe dopasowanie wpływa wiele czynników takich jak konsystencja, rozstaw, kształt oraz umiejscowienie biustu na klatce piersiowej, budowa i szerokość żeber, wzrost, wiek itd.. Jeśli masz sprawdzony i dobrany z brafitterką rozmiar, który zazwyczaj kupujesz i nie pokrywa się on z tabelą, nie przejmuj się, kup biustonosz w rozmiarze dopasowanym stacjonarnie - żadne kalkulatory, ani tabelki nigdy nie będą tak miarodajne :) Najważniejsze jest żeby biustonosz przymierzyć, ocenić jego dopasowanie i dobrze się w nim czuć. W różnych krojach możesz potrzebować innego rozmiaru stanika. Różnice między rozmiarami wyrobów w różnych krojach/modelach wynikają z użycia różnych materiałów i zastosowania innych konstrukcji.
Wskazówki.
Jeśli w tabeli Twój rozmiar wypada pomiędzy dwoma miseczkami, często lepszym wyborem może okazać się mniejszy rozmiar ze względu na fakt, że materiały pracują i dopasowują się do ciała. W przypadku asymetrii zawsze dorównujemy rozmiar do piersi większej.
Dobór biustonosza w ciąży i do karmienia - wskazówki.
Podczas ciąży rozmiar biustu zmienia się zazwyczaj o 2 lub 3 rozmiary. Każda z nas jest inna, jednak zdrowie biustu, zwłaszcza podczas gwałtownych zmian, jest bardzo ważne, dlatego sugerujemy odwiedzenie salonu stacjonarnego. Najczęściej, już około 3 miesiąca ciąży zauważysz konieczność zmiany rozmiaru. W takim wypadku warto sięgnąć po obwód większy z proponowanych w kalkulatorze czyli jeśli mamy, mierząc się luźno pod biustem 85 cm, ścisło 82 cm i kalkulator pokazuje nam 79 cm oznacza to, że zazwyczaj WYMIAR TEN POWINNYŚMY ZAWYŻYĆ do najbliższego obwodu i najprawdopodobniej nasz obwód biustonosza to 80 EU. Na początku warto też zapinać się odwrotnie niż zwykle, czyli najciaśniej, a następnie wraz ze zmianą ciała luzować. Warto też pamiętać, że biust będzie się zmieniać. Na każdym etapie ciąży należy kontrolować rozmiar, po to żeby nie zrobić sobie krzywdy. Najprawdopodobniej około 6-7 miesiąca konieczna będzie zmiana. Tu sugerujemy już nie brać już poprawki na powiększający się obwód, czyli obwód dobierać stabilnie. Biustonosze jakie polecamy to formy komfortowe, które ładnie pracują wraz naszym biustem. Kiedy natomiast najlepiej wybrać biustonosz do karmienia? Sugerujemy wstrzymać się z zakupami, aż do 9 miesiąca. Powinnyśmy wtedy uwzględnić, że obwód po porodzie będzie się zmniejszał, a biust na samym początku nieco się powiększy od ilości pokarmu. Z tego względu, na sam początek, najlepiej lepiej wybrać biustonosz bez fiszbin, ponieważ ciało po porodzie potrzebuje trochę czasu. Zanim laktacja się ustabilizuje, a my nie będziemy odczuwać wszelkich nadwrażliwości. Bezfiszbinowce będą też bezpieczniejsze, świetnie sprawdzą się do szpitala lub do spania. W momencie kiedy zaobserwujesz, że rozmiar po porodzie już się ustabilizował, można wybrać się po biustonosz na fiszbinie :)